Ubezpieczenie drewnianego domu – co obejmuje i ile kosztuje?

ubezpieczenie drewnianego domu

O ile z polisą dla domu murowanego nie powinniśmy mieć problemu o tyle ubezpieczenie domu drewnianego może nie być już takie proste. Ciepło jakie panuje we wnętrzu domu z drewna jest nie do przecenienia. Warto jednak pomyśleć o sensownym ubezpieczeniu takiej nieruchomości – nie każde jest odpowiednie.

Przede wszystkim zabezpieczmy się od największego ryzyka jakie niesie za sobą użycie konstrukcji łatwopalnej – pożaru.

Dom drewniany, a dokładnie konstrukcja ścian, stropów, sufitów z materiałów łatwopalnych, niesie za sobą zarówno większe ryzyko zaprószenia ognia, jak i trudniejszą akcję pożarniczą. Na krajowym rynku działa kilka towarzystw proponujących odpowiednio dobrane oferty. By samemu nie zagubić się w ich gąszczu, postaraliśmy się przedstawić tę z najdogodniejszymi warunkami ubezpieczenia drewnianego domu.

Czy ubezpieczenie drewnianego domu jest droższe?

Ryzyko, jakie niesie za sobą konstrukcja takich budynków to problem nie tylko dla właścicieli, ale także dla ubezpieczyciela. Niektóre z nich kalkulując ryzyko pożaru, zgodnie ze swą polityką nie chcą ich ubezpieczać. Inne zwiększają składkę o 50 a czasem nawet 100%. Jeśli jednak dobrze poszukamy to znajdziemy też takie towarzystwa, które nie stosują zwyżki za drewnianą konstrukcję budynku.

Rozszerzenia polisy ubezpieczenia nieruchomości, które warto dokupić?

Decydując się na zakup ubezpieczenia domu drewnianego ważne jest by dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Taki dokument jest zawsze dołączony do proponowanej polisy i udostępniony po przeczytania jeszcze przed jej zakupem. Jest tak również w polecanej przez nas porównywarce.

Poza opcją podstawową można również zabezpieczyć się przed dodatkowymi zagrożeniami jak: kradzież, dewastacja, czy możliwe podmycia lub obsunięcia ziemi. Są to rozszerzenia za które przyjdzie nam dodatkowo zapłacić- wybierajmy zatem rozsądnie. Należy również pamiętać o wszystkich pozostałych obostrzeniach dotyczących okien, zabezpieczeń drzwi itd. znajdujących się w OWU.

Decydując się na drewnianą konstrukcję domu czy to mieszkalnego, czy też letniskowego musimy zdawać sobie sprawę ze zwiększonego ryzyka pożaru jaki niesie za sobą łatwopalna konstrukcja. Warto w takiej sytuacji zadbać o solidną polisę, bo zagrożenie te jest bardzo realne.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo razem z nami!

Jeżeli szukasz taniego OC i AC lub jesteś zainteresowany zakupem kompleksowych pakietów ubezpieczeniowych, skontaktuj się z nami. Gwarantujemy rzetelną analizę Twojej sytuacji i dobór najlepszych dostępnych rozwiązań.

Sprawdź naszą ofertę