Ubezpieczenia turystyczne Kraków

Strona główna » Ubezpieczenia turystyczne Kraków

Każdy podróżujący przed wyjazdem powinien zadbać o wykupienie dodatkowej ochrony na czas pobytu w innym miejscu. Ubezpieczenie turystyczne umożliwia pokrycie kosztów leczenia w przypadku nagłego zachorowania lub innych następstw nieszczęśliwego wypadku. Do wyboru dostępne są różne warianty polisy, które zapewniają podstawową oraz rozszerzoną ochronę i umożliwiają skorzystanie z pomocy medycznej na terenie obcego kraju. Jakie ubezpieczenie wybrać i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne stanowi podstawową ochronę przed niespodziewanymi wydarzeniami, które mogą wydarzyć się w czasie podróży poza miejscem zamieszkania. Ubezpieczony nie musi martwić się pociągnięciem do odpowiedzialności finansowej w związku z leczeniem lub pobytem w szpitalu podczas wypoczynku i w każdej sytuacji może skorzystać z fachowej pomocy medycznej.

Pakiety ubezpieczeń różnią się w zależności od charakteru podróży i potrzeb ubezpieczonego. Zakres ochrony i postępowania w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń określają Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne zabezpiecza głównie przed ponoszeniem kosztów związanych z leczeniem, ale może obejmować również inne formy ochrony. Zakres polisy ustala się na podstawie indywidualnych potrzeb np. wynikających z obecności przewlekłych chorób lub rodzaju wyjazdu. Ubezpieczenie himalaisty może różnić się zakresem od polisy wczasowicza w pięciogwiazdkowym hotelu – nie mniej oboje mogą uniknąć kosztów leczenia dzięki wykupieniu polisy podróżnej.

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą to podstawowy wariant. W przypadku nagłego wypadku lub zachorowania poza granicami Polski ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów związanych z wizytą u lekarza oraz hospitalizacją. Przy wyborze polisy w pakiecie z Assistance ubezpieczony może uzyskać całodobową pomoc medyczną i uregulować wszystkie koszty związane z zachorowaniem na miejscu. Dodatkowo w ramach ubezpieczenia można ubiegać się o zwrot pieniędzy na poczet organizacji transportu do kraju zamieszkania (jeśli istnieje taka potrzeba).

Popularnym dodatkiem do polisy turystycznej jest również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które gwarantuje wypłacenie odszkodowania przy doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Zasadniczo cena zakupu ubezpieczenia podróżnego nie jest wysoka, jednak przeglądając oferty, możesz natknąć się na bardzo zróżnicowane stawki. Wynika to m.in. z tego, iż faktyczna cena ubezpieczenia turystycznego zależy od wielu czynników. Do najważniejszych z nich zalicza się m.in. miejsce, w którym ubezpieczenie ma obowiązywać, czas jego obowiązywania oraz oczywiście zakres.

Podstawowe polisy ubezpieczenia turystycznego dla każdego podróżnego, to:

  • ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie assistance.

W niektórych przypadkach swoją polisę dobrze rozszerzyć, aby w ten sposób zapewnić sobie bardziej kompleksową ochronę. Wariantów jest naprawdę wiele, jak np. ubezpieczenie od uprawiania sportów ekstremalnych czy kosztów rezygnacji z wyjazdu. Przejrzyj dokładnie wszystkie możliwości, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń i wybierz najlepszą polisę podróżną!

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu turystycznego

Najlepsze ubezpieczenia turystyczne obejmują dodatki, takie jak ubezpieczenie bagażu podróżnego czy ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz elektronicznego. W zależności od warunków polisy ubezpieczony może otrzymać zwrot kosztów w przypadku kradzieży, zniszczenia lub konfiskaty celnej (dotyczy sprzętu).

Inne pakiety ubezpieczeń mogą zostać dopasowane do rodzaju konkretnego wyjazdu np. wypoczynku połączonego z uprawianiem sportów rekreacyjnych lub ekstremalnych. Pomoc finansową można także uzyskać w przypadku odwołania zaplanowanych wydarzeń za granicą, czy sytuacji, które wymusiły konieczność wcześniejszego powrotu z wakacji.

Ubezpieczenie lotu oraz ochrona w przypadku odwołania rejsu

Kiedy planujemy podróż, nie zawsze zastanawiamy się nad tym, co stanie się z naszym biletem lotniczym w przypadku nieprzewidzianych okoliczności. Ubezpieczenie lotu to gwarancja, że nie stracimy pieniędzy w przypadku, gdy nie będziemy mogli skorzystać z zakupionego biletu. Istnieją różne warianty tego rodzaju ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie odwołanego lotu, ubezpieczenie od odwołania lotu, ubezpieczenie od rezygnacji z lotu oraz ubezpieczenie lotu od rezygnacji. Ważne jest, aby przed zakupem polisy dokładnie zapoznać się z jej warunkami oraz zakresem świadczeń. W ten sposób będziemy pewni, że w razie potrzeby otrzymamy odpowiednie wsparcie finansowe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia podróżnego?

Przy wyborze najlepszej oferty należy zwrócić uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia turystycznego. Osoba, która planuje wykupić ochronę na czas podróży zazwyczaj ma do wyboru kilka wariantów polis obejmujących różne warunki umowy. Suma ubezpieczenia stanowi zawsze najwyższą możliwą kwotę, jaką ubezpieczyciel może wypłacić w przypadku zdarzenia losowego.

Przed podpisaniem umowy z firmą ubezpieczeniową, warto również zapoznać się z okresem karencji i krajami podróży, które obejmuje polisa. W przypadku wyjazdu poza Europę często nie wszystkie państwa są wymienione w OWU. Ważny jest również aspekt wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli sytuacji, które uniemożliwiają skorzystanie z pomocy lub wypłaty świadczeń. Wybierając rozszerzony pakiet ubezpieczeniowy, można mieć pewność większej ochrony i liczby zdarzeń, które obejmuje polisa.

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia nieocenione wsparcie podczas niespodziewanych wydarzeń za granicami Polski. Osoby ubezpieczone mogą liczyć na otrzymanie pomocy finansowej i medycznej, nie przejmując się kosztami wizyty u lekarza, leczenia czy pobytu w szpitalu. Ochrona życia własnego oraz najbliższych umożliwia bezpiecznie podróżowanie po całym świecie i wypoczynek ze spokojną głową i świadomością zabezpieczonych funduszy.