Ubezpieczenie Agent PZU Kraków

Strona główna » Ubezpieczenie Agent PZU Kraków

PZU ubezpieczenia kraków

PZU z odziałem w Krakowie jest to najstarsza i największa firma ubezpieczeniowa w Polsce, której początki sięgają roku 1803. W 1921 roku rozpoczęła ona działalność wraz z powołaniem Polskiej Dyrekcji Ubezpieczeń Wzajemnych. W końcu lat 20, w latach 30, 40 i na początku 50 XX wieku firma działa pod nazwą Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych, później z kolei, aż do początku lat 90 XX wieku funkcjonuje pod szyldem Państwowego zakładu Ubezpieczeń. W roku 1998 rozpoczyna się proces prywatyzacji, obecnie głównym udziałowcem jest Skarb Państwa posiadający około 35,18% akcji, resztę akcjonariuszy stanowią inwestorzy instytucjonalni i indywidualni.

W skład Grupy PZU wchodzi wiele spółek, w tym zagranicznych i są to m.in.: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A., Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A., Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU S.A., PZU Pomoc S.A. oraz PZU Lietuva i PZU Ukraine.

PZU ma największy w Polsce udział w rynku ubezpieczeń majątkowych, wynoszący 33,37% oraz 454 placówki w 349 miastach, we wszystkich województwach w kraju.

Jako największy ubezpieczyciel w Polsce PZU dba również o rozwój firmy, która oferuje swoim klientom kilka kanałów kontaktu i zakupu któreś z blisko 200 ofert ubezpieczenia. Przede wszystkim ubezpieczenie można nabyć w oddziale towarzystwa, przy pomocy agenta. Istnieje również możliwość skorzystania z oferty telefonicznie lub internetowo. Towarzystwo PZU na swoich stronach udostępnia kalkulator, przy pomocy którego samodzielnie można obliczyć składkę i zakupić ubezpieczenie.

Oferty Grupy PZU skierowane są głównie do klienta indywidualnego, a propozycje ubezpieczeniowe przygotowywane są z myślą o indywidualnych potrzebach, każdego z petentów.