Ubezpieczenie Agent Warta Kraków

Strona główna » Ubezpieczenie Agent Warta Kraków

WARTA ubezpieczenia Kraków

Oddział Warta Kraków jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce i zajmuje pod tym względem 2 miejsce w kraju. Początki towarzystwa sięgają roku 1920, kiedy to w wyniku umowy pomiędzy Krajowym Ubezpieczeniem Ogniowym, Krajowym Ubezpieczeniem na Życie, Poznańskim Bankiem Ziemian i Związkiem Producentów Rolnych powstaje w Poznaniu towarzystwo Warta. W 1921 spółka zostaje wpisana do rejestru handlowego i rozpoczyna swoją działalność, jako pierwszy w Polsce zakład posiadający profil wyłącznie reasekuracyjny. Kapitał firmy przez wiele lat jest głównie krajowy, aż do roku 2012, kiedy większość udziałów przejęła niemiecka Grupa Talanx i japoński ubezpieczyciel Meiji Yasuda.

Obecnie Warta posiada jedne z największych udziałów w polskim rynku ubezpieczeń majątkowych, wynoszące około 13,36%, co stawia towarzystwo na drugim miejscu, zaraz po PZU. Oferta towarzystwa skierowana jest zarówno do klienta indywidualnego, oferując mu ubezpieczenia majątkowe, na życie, OC i turystyczne oraz korporacyjnego, proponując ochronę na najwyższym poziomie, dobraną do potrzeb firmy i jej specyfiki.

Główna siedziba towarzystwa Warty mieści się w Warszawie, na ul. Chmielnej 85/87. Na terenie całej Polski Ubezpieczyciel posiada 314 placówek, w 223 miastach i współpracuje z około 16 tysiącami agentów.

Wraz z rozwojem towarzystwo Warta nie tylko rozbudowało sieć swoich biur i przedstawicieli na terenie całego kraju, ale uruchomiła całodobową infolinie, która służy pomocą nie tylko wtedy, gdy trzeba zgłosić szkodę lub wypadek. Dzięki dostępności istnieje również możliwość zawarcia ubezpieczenia telefonicznie, w rozmowie z konsultantem.