Ubezpieczenie turystyczne z chorobami przewlekłymi – kiedy obowiązuje ochrona

Ubezpieczenie turystyczne z chorobami przewlekłymi – kiedy obowiązuje ochrona

Każda podróż, a nawet krótki wyjazd niesie za sobą ryzyko nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku, które budzą potrzebę skorzystania z pomocy lekarskiej. W takim przypadku ochronę zdrowotną lub finansową zapewnia polisa turystyczna, jednak nie wszyscy mogą skorzystać z niej w podstawowym pakiecie. Ubezpieczenie dla osób przewlekle chorych pozwala czuć się bezpiecznie niezależnie od stanu zdrowia. Kiedy ubezpieczenie podróżne od chorób przewlekłych staje się nieocenione?

Czy warto się ubezpieczyć przed wyjazdem?

Wykupienie polisy turystycznej przed planowanym wyjazdem niesie szereg korzyści, m.in. oferuje możliwość korzystania z bezpłatnej opieki lekarskiej – również poza granicami naszego kraju. W przypadku nieszczęśliwego wypadku, pogorszenia stanu zdrowia lub nagłej choroby ubezpieczyciel jest zobowiązany pokryć wszelkie koszty wynikające z usług medycznych, które otrzymała osoba ubezpieczona.

Warto wspomnieć również o tym, że nie zawsze podczas podróży poza Polską możesz skorzystać z karty ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ. Do bezpłatnej opieki medycznej w podstawowym stopniu dostęp uzyskasz tylko podczas pobytu na terenie Europy, choć wybrane kraje mogą ograniczyć ochronę w niektórych szpitalach mimo powszechnie przyjętych zasad.

Ubezpieczenie a choroby przewlekłe

Przy wyborze polisy ubezpieczeniowej dla podróżnych warto zwrócić uwagę na zakres ochrony, jaki oferuje. Z reguły oferty ubezpieczeń turystycznych nie zapewniają wsparcia medycznego osobom, które zmagają się z różnymi przewlekłymi chorobami. Do takich należą m.in.:

  • cukrzyca,
  • nowotwory,
  • osteoporoza,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • padaczka,
  • HIV/AIDS,
  • otyłość,
  • choroby układu oddechowego,
  • choroby układu sercowo-naczyniowego,
  • choroby autoimmunologiczne.

Obecność tych chorób u osób, które chcą się ubezpieczyć przed podróżą, w większości przypadków skutkuje ograniczeniem zakresu ochrony lub jej całkowitym brakiem. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest rozszerzenie polisy turystycznej, które pozwoli skorzystać z pomocy lekarskiej na wypadek pogorszenia stanu zdrowia lub nagłego wypadku.

Choruję przewlekle – czy mogę się ubezpieczyć na wyjazd?

Ubezpieczenie dla osób przewlekle chorych składa się ze standardowej polisy turystycznej oraz dodatku, który uwzględnia obecny stan zdrowia podróżującego. Ubezpieczenie turystyczne z chorobami przewlekłymi działa na takiej samej zasadzie, jak tradycyjna polisa – osoby ubezpieczone mogą otrzymać pomoc w nagłych sytuacjach, zwrot kosztów leczenia lub odszkodowanie w przypadku uczestnictwa w wypadku na terenie kraju objętym ubezpieczeniem.

Warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj polisy ubezpieczeniowej dla osób chorych przewlekle. W wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych takie ubezpieczenie zakresem ochrony nie obejmuje pokrycia kosztów leczenia po udzieleniu pomocy medycznej w wyniku wystąpienia objawów obecnej choroby. Jeśli podczas wyjazdu lub podróży chory będzie musiał poddać się leczeniu, będzie zobligowany zapłacić za opiekę medyczną z własnej kieszeni. Radzimy więc, aby przed zakupem ubezpieczenia turystycznego z chorobami przewlekłymi dokładnie zorientować się, co mówią Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) w przypadku rozszerzonego pakietu.

Rozszerzenie ochrony ubezpieczenia turystycznego z chorobami przewlekłymi

Ubezpieczenie podróżne od chorób przewlekłych pozwala zyskać spokój podczas każdego wyjazdu osobom, które zmagają się na co dzień z przeciwnościami losu. Dzięki polisie nie muszą martwić się finansami oraz otrzymaniem wsparcia w przypadku złego samopoczucia spowodowanego objawami choroby. Rozszerzenie ubezpieczenia od chorób przewlekłych zapewnia pokrycie kosztów pobytu w szpitalu lub ośrodku zdrowia przez ubezpieczyciela, transportu medycznego, a często również transportu zwłok – w przypadku niespodziewanego wypadku lub śmierci za granicą. Wybór tej formy wsparcia jest nieoceniony szczególnie podczas dłuższych wyjazdów poza miejsce zamieszkania.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo razem z nami!

Jeżeli szukasz taniego OC i AC lub jesteś zainteresowany zakupem kompleksowych pakietów ubezpieczeniowych, skontaktuj się z nami. Gwarantujemy rzetelną analizę Twojej sytuacji i dobór najlepszych dostępnych rozwiązań.

Sprawdź naszą ofertę