Jak uzyskać tanie ubezpieczenie samochodu? 5 sposobów na zmniejszenie ceny ubezpieczenia samochodu

Tanie ubezpieczenie samochodu

 

Posiadanie własnego samochodu jest jednym z większych przywilejów. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że samochód często określany jest mianem „skarbonki”. Nie jest to bezpodstawne, gdyż utrzymanie pojazdu, będzie wymagało od Ciebie wydatków. Problem, może pojawić się już przy wyborze samej polisy ubezpieczeniowej – ceny OC zmieniają się praktycznie każdego roku i uzależnione są od wielu czynników. Poznaj więc 5 sposobów na to, jak uzyskać tanie ubezpieczenie samochodu!

1. Porównaj oferty różnorodnych towarzystw ubezpieczeniowych

Różne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaoferować Ci odmienne warunki umowy, które są równoznaczne z różnicami w cenie.

Gdzie kupić tanie ubezpieczenie OC? Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dobre biuro ubezpieczeń porówna dostępne oferty i wybierze te, które będą najlepiej dopasowane do Twojej sytuacji. Pamiętaj, że tanie ubezpieczenie nie zawsze musi wiązać się z mniejszym zakresem ochrony czy mniej korzystnymi warunkami. Wybierz więc rozsądnie agencję, z którą zdecydujesz się nawiązać umowę.

2. Wybierz pakiet, który faktycznie jest Ci potrzebny

Skoro wiesz już, gdzie znaleźć tanie ubezpieczenie OC, zwróć też uwagę na jego zakres. Niektóre towarzystwa proponują swoim klientom rozbudowane pakiety ochronne. Wiąże się to oczywiście z wyższą ceną samej składki. Zastanów się, czy na pewno ubezpieczenie od przebitej opony, czy zgubionego kluczyka będzie Ci potrzebne. Jeśli nie, wówczas zdecyduj się na pakiety podstawowe obejmujące na przykład OC + AC. Dla wielu kierowców taki zestaw będzie wystarczający, a jednocześnie nie nadwyręży budżetu.

3. Skorzystaj z tego towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym już współpracujesz

Zastanawiasz się, gdzie kupisz tanie ubezpieczenie AC i OC? Okazuje się, że odpowiedzią na to pytanie może być ubezpieczyciel, z którego usług już korzystasz! Być może posiadasz polisę na dom czy inne kosztowności? Wówczas tanie ubezpieczenie samochodu może zaoferować Ci dokładnie ta sama agencja ubezpieczeniowa. Bardzo często zdarza się, że towarzystwa oferują dodatkowe zniżki i rabaty na wykupienie kolejnej, dodatkowej polisy. Wspomniane obniżki na ubezpieczenie OC samochodu mogą wynosić od 5 do nawet 15%. Dokładnie zapoznaj się więc z ofertą Twojego towarzystwa ubezpieczeniowego, a tanie ubezpieczenie OC będzie dla Ciebie zwykłą formalnością.

4. Znajdź współwłaściciela ze zniżkami

Sposobów na to, jak kupić tanie ubezpieczenie na samochód jest wiele. Jednak najpewniejszym z nich jest skorzystanie z „pomocy” starszego członka rodziny, który prawo jazdy posiada już od wielu lat. Musisz wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe — przynajmniej niektóre — uwzględniają zniżki współwłaścicieli pojazdu, podczas ustalania finalnej ceny składki. Jedyne, co musisz zrobić, to dopisać współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego swojego pojazdu. W ten właśnie sposób Ty – jeśli jesteś młodym kierowcą – możesz skorzystać nawet z 40 czy 50% zniżek za bezszkodową jazdę. Musisz jednak pamiętać, że w tym wypadku, współwłaściciel Twojego pojazdu bierze na siebie ryzyko. W przypadku, kiedy przez nierozwagę spowodujesz wypadek lub kolizję drogową, wówczas zniżki bezpowrotnie przepadają.

5. Postaraj się opłacić całą składkę OC za jednym razem

Tanie ubezpieczenie może okazać się dla Ciebie jeszcze tańsze, jeśli postarasz się opłacić je w całości. Oczywiście, każde towarzystwo ubezpieczeniowe da Ci możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty. Wielu kierowców się na to rozwiązanie chętnie decyduje, gdyż pozwala im to uniknąć jednorazowego dużego wydatku. Niemniej jednak nie jest to najlepszy sposób na to, by kupić tanie ubezpieczenie samochodu. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że do każdej raty naliczane są odsetki. Wówczas, w finalnym rozrachunku Twoje — z pozoru — tanie ubezpieczenie OC będzie kosztować Cię znacznie więcej. Jeśli więc masz taką możliwość, zdecyduj się na opłacenie składki „z góry”. Choć nieco większy wydatek może na początku trochę Cię zniechęcić, to jednak z perspektywy ekonomicznej, będzie on korzystniejszy.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo razem z nami!

Jeżeli szukasz taniego OC i AC lub jesteś zainteresowany zakupem kompleksowych pakietów ubezpieczeniowych, skontaktuj się z nami. Gwarantujemy rzetelną analizę Twojej sytuacji i dobór najlepszych dostępnych rozwiązań.

Sprawdź naszą ofertę