Majątek

Ubezpieczenia majątkowe Kraków

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego, że w życiu może dojść do różnych nieprzewidzianych sytuacji, których konsekwencją bywa między innymi utrata majątku. Z tego względu warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie majątku, dzięki któremu można zapewnić sobie pomoc w razie nieszczęśliwych zdarzeń.

Ubezpieczenie domów i mieszkań – Kraków

Ubezpieczenie domu lub mieszkania skierowane jest do wszystkich właścicieli nieruchomości, pragnących zapewnić im należytą ochronę. Polisa ubezpieczeniowa na mieszkanie obejmuje domy jednorodzinne, mieszkania wraz z przynależącymi do nich pomieszczeniami, mienie ruchome ubezpieczającego oraz stałe elementy jego domu czy mieszkania. To ostatnie określenie dotyczy elementów wbudowanych lub zamontowanych na stałe, na przykład kominów, pieców, wykładzin czy antresol.

Ubezpieczenie nieruchomości dotyczy zazwyczaj skutków:

 • pożarów,
 • wybuchów,
 • uderzeń pioruna,
 • zalań,
 • osunięć ziemi,
 • huraganu,
 • upadków drzew,
 • uderzeń pojazdów.

Zazwyczaj za dodatkową opłatą polisa może zostać rozszerzona, na przykład na wypadek powodzi czy szkód wyrządzonych wskutek aktów wandalizmu.

Jeśli szukasz ubezpieczenia nieruchomości w Krakowie i okolicach, skontaktuj się z nami. Pomagamy w wyborze najkorzystniejszej oferty, doradzamy także, jaki zakres umowy będzie odpowiedni w konkretnej sytuacji ubezpieczającego.

Kraków – ubezpieczenia dla rolników

Ubezpieczenia dla rolników to polisy, które zostały dostosowane do potrzeb osób zajmujących się działalnością rolniczą. Ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego jest obecnie obowiązkowe. Przedmiotem takiej polisy są budynki o powierzchni powyżej 20 m2, które są trwale związane z gruntem i zostały pokryte dachem. W ramach tego ubezpieczenia chronione są takie części składowe budynków jak:

 • fundamenty,
 • izolacje,
 • ściany, schody,
 • tynki zewnętrzne i wewnętrzne,
 • balkony,
 • balustrady,
 • dachy,
 • stałe elementy wykończeniowe.

Polisa dla rolników nie obejmuje natomiast elementów wyposażenia takich jak armatura sanitarna czy wbudowane szafy wnękowe. W celu zapewnienia im ochrony trzeba zatem wykupić dodatkową polisę, z czego rolnik nie zawsze zdaje sobie sprawę. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia budynków gospodarczych razem z ubezpieczeniem OC, które także jest dla rolnika obowiązkowe. 

Osoby zainteresowane ubezpieczenie budynku gospodarczego w Krakowie zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Ubezpieczenia majątku objętego kredytem

Ubezpieczenie majątku, który objęty jest kredytem, zazwyczaj wymagane jest przez kredytodawcę jeszcze przed przyznaniem pożyczki. Hipoteka jest bowiem jedynym zabezpieczeniem takiego kredytu. Polisa stanowi zatem gwarancję, iż w przypadku utraty bądź uszkodzenia hipoteki, kredytobiorca będzie w stanie spłacić zaciągnięte przez siebie zobowiązanie. Polisy ubezpieczeniowe są proponowane przez wielu ubezpieczycieli. Warto korzystać z usług tych firm, w których po wykupieniu tej polisy otrzymuje się zniżkę na inne ubezpieczenia, na przykład na życie. Należy bowiem zaznaczyć, iż obok ubezpieczenia hipoteki, kredytodawca wymaga niekiedy od klienta polisy na życie.

Nie wszystkie ubezpieczenia majątkowe są obowiązkowe. Mimo to warto zastanowić się nad skorzystaniem z nich, żeby nie narażać się na ryzyko utraty majątku, na który pracowało się przez wiele lat.

 

Ubezpieczenie domu w Krakowie

Ubezpieczenie mieszkania lub domu jest zalecane każdemu, kto posiada nieruchomość na własność. Składki są stosunkowo niskie, a w razie nieprzewidzianego zdarzenia, właściciel zyskuje gwarancję odszkodowania. Szkody wyrządzone przez pożar, powódź, czy celowe zniszczenie wiążą się z ogromnymi kosztami, które mogą pochłonąć oszczędności życia. 

Płatność składek ubezpieczenia można zwykle rozłożyć według preferencji – płacić je miesięcznie, kwartalnie lub rocznie. Wiele towarzystw oferuje możliwość automatycznego odnawiania polisy, co pozwala zaoszczędzić czas. Procedurę można zwykle przeprowadzić online, a formalności są ograniczone do minimum. W przypadku ubezpieczenia domów i mieszkań nierzadko nie ma potrzeby wykonywania oględzin nieruchomości – polisa zostaje przygotowana na podstawie deklaracji ubezpieczającego.

Ubezpieczyciele oferują najczęściej zróżnicowane pakiety ubezpieczeń, które można łatwo dopasować do potrzeb – od zakresu podstawowego, po warianty bardzo rozbudowane, pozwalające ochronić się przed niemal każdym potencjalnym zagrożeniem. Pakiety zawierają na przykład:

 • wsparcie asystenta po wystąpieniu szkody,

 • zwrot środków za cenne przedmioty skradzione poza domem,

 • wsparcie w szybkim zakupie niezbędnego sprzętu,

 • pokrycie kosztów szkody wyrządzonej sąsiadom (np. w wyniku zalania),

W ramach jednej polisy można zwykle ubezpieczyć również garaż, piwnicę, lub elementy małej architektury.

 

Ubezpieczenia majątkowe w Krakowie – sprawdź naszą ofertę!

Aby wykupić ubezpieczenie nieruchomości, wystarczy podać najważniejsze informacje na temat nieruchomości (rok budowy, stan zabezpieczeń), a także określić, na jaką kwotę mają być zabezpieczone elementy konstrukcyjne (mury), stałe elementy (takie jak meble i sprzęty w zabudowie) oraz ruchomości (tzn. sprzęty, które można przenieść).

Więcej informacji o ubezpieczeniach mieszkań w Krakowie możemy udzielić także stacjonarnie, w naszym biurze przy ulicy Prądnickiej 70.

 Ubezpieczenia majątkowe

 

Ubezpieczenia majątkowe - Kraków

 

Partnerzy