Komunikacja

AC Kraków - Najlepsze Ubezpieczenia

Wykupienie odpowiedniej polisy gwarantuje Państwu spokój i bezpieczeństwo. Proponujemy każdemu kierowcy pełen pakiet ubezpieczeń OC, AC oraz NNW Assistance.

Ubezpieczenie OC samochodu

Ubezpieczenie OC pojazdu, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, powinien posiadać każdy kierowca. Wraz z wykupieniem takiego ubezpieczenia, właściciel pojazdu zwalnia się z odpowiedzialności finansowej względem osób, którym wyrządził szkodę podczas prowadzenia swojego pojazdu. Należy jednak pamiętać o dwóch bardzo ważnych kwestiach.

  • Po pierwsze takie ubezpieczenie nie pokrywa szkód, jakie poniesie się samemu.
  • Po drugie natomiast odpowiedzialność finansowa ponoszona przez ubezpieczyciela ograniczona jest na jedno zdarzenie do 5 mln Euro w przypadku szkód na osobę oraz do 1 mln, kiedy sytuacja dotyczy szkód na mieniu. Po przekroczeniu tych kwot, należy dopłacić brakującą część.

Ubezpieczenie OC jest ważne przez dwanaście miesięcy. Trzeba je nabyć najpóźniej w dniu rejestracji, w przypadku kiedy kupuje się nowy pojazd. Jeżeli wybrało się samochód używany, to polisę kupuje się wraz z autem od poprzedniego właściciela. Wówczas należy zwrócić uwagę na to, kiedy kończy się jego ważność, a także poinformować ubezpieczyciela o zmianie właściciela pojazdu. Oczywiście, można też złożyć rezygnację, jeżeli pragnie się wykupić inną polisę.

Ubezpieczenie AC - auto casco

Ubezpieczenie AC to skrót od słowa autocasco. Jest to dobrowolne ubezpieczenie, jakie powinien wykupić kierowca, który pragnie zyskać gwarancję pokrycia szkód poniesionych przez siebie samego. To bardzo dobre zabezpieczenie na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu. Jednak istnieją pewne sytuacje, w których nie można liczyć na otrzymanie pieniędzy. AC nie obejmuje na przykład kradzieży, do której doszło w wyniku lekkomyślnego zachowania kierowcy, szkód powstałych podczas naprawy pojazdu oraz tych, do jakich doszło w trakcie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Napisz do nas a my przedstawimy Ci dokładny zakres naszego ubezpieczenia autocasco.

Ubezpieczenie NNW i Assistance

NNW i Assistance to ubezpieczenia, które chronią przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. To pierwsze zapewnia pomoc kierowcy oraz innym osobom, które w trakcie zdarzenia mogły ponieść trwały uszczerbek na zdrowiu. Wykupienie polisy Assistance zapewnia natomiast natychmiastowe wsparcie w razie zdarzenia, które objęte jest ubezpieczeniem.
Taka pomoc polegać może na przykład na

  • odholowaniu samochodu 
  • wysłaniu fachowców potrzebnych do naprawy usterki. 

Warto zwrócić uwagę na to, że wykupiony pakiet Assistance może obowiązywać zarówno w całym kraju jak i poza jego granicami. Wybierając polisę należy dobrze przeczytać zasady określone przez ubezpieczyciela. W ten sposób będziemy mieli pewność, że polisa obejmuje wszystkie przewidziane przez nas sytuacje i satysfakcjonuje nas pod względem cenowym.

AC Kraków - najlepsze ubezpieczenia dla kierowców


AC Kraków - ubezpieczenia komunikacyjne

Partnerzy